tail
03 فروردین 1402 - 13:44

«دست دعای بهار» ویژه برنامه‌ سحرهای رمضان/ رادیو فرهنگ همراه با دو پیشکسوت گویندگی

«دست دعای بهار» عنوان ویژه برنامه شبکه رادیویی فرهنگ در سحرهای ماه مبارک رمضان است که هر سحرگاه روی موج اف. ام ردیف ۱۰۶ مگاهرتز همراه با دو پیشکسوت گویندگی پخش می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، رضا صفری تهیه کننده این ویژه برنامه گفت: دست‌دعای بهار ویژه برنامه سحر ماه مبارک رمضان رادیو فرهنگ است که به اهتمام گروه تاریخ ‌واندیشه شبکه هر سحرگاه از ساعت ۳:۳۰ بامداد به مدت ۹۰ دقیقه تقدیم مخاطبان می شود.

وی ادامه داد: در این‌برنامه ترجمه دعای ابوحمزه ثمالی به قلم و روایت سید مهدی شجاعی پخش می شود، همچنین بخش کلام بزرگان و آیات عظام از دیگر آیتمهای این ویژه برنامه است.

تهیه کننده ویژه برنامه سحرگاهی رادیو فرهنگ‌ با اشاره به تولیدی بودن این برنامه در خصوص بخش‌های دیگر این ویژه برنامه گفت: حدیث دیگران بخشی است که به روایتی از عمق تاریخ و ناگفته هایی از بزرگان درباره تشیع و اسلام می پردازد. در این بخش نکاتی از شخصیت های اسلام پژوهان غیر ایرانی نیز بیان خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: نقل آداب و رسوم وسنت های مناجات خوانی در ایران قدیم به روایت استاد مهدی امین فروغی از دیگر بخش هایی است که تدارک دیده ایم.

صفری گفت: نگاهی ادبی به گلستان اسامی خداوند در دعای جوشن کبیر با توجه به سبک زندگی ایمانی به روایت مهدی رستمی ، تاثیر قرآن در ابیات حافظ شیرازی در بیان دکتر فیض، همچنین حکایت هایی از زندگی بزرگان و اندیشمندان و مناجات خوانی ها و متن های ادبی بخش های دیگر دست دعای بهار هستند که در سحرهای ماه مبارک رمضان به مدت ۹۰ دقیقه تقدیم مخاطبان رادیو فرهنگ می شود.

وی اظهار داشت: در ویژه برنامه سحر رادیو فرهنگ، بهروز رضوی و مریم واعظ پور دو گوینده پیشکسوت رادیو ضمن همراهی با مخاطبان در لحظه های ناب توبه، انابه، استغفار و اجابت دعا، اجرای این برنامه را برعهده دارند. پخش آواز و مناجات جدید زینت بخش این ویژه برنامه خواهد بود.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1106052