tail
03 اسفند 1401 - 01:00

دعوت زلینسکی از نتانیاهو برای سفر به اوکراین

زلینسکی از نتانیاهو برای سفر به اوکراین دعوت کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای سفر به کی‌یف دعوت کرده است.

شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی تاکید کرد که زنسکی خواستار دیدار با نتانیاهو در کی‌یف شده و دفتر نتانیاهو نیز گفته در حال بررسی این دعوت است.

مسئولان صهیونیستی گفته‌اند که در شرایط ملتهب کنونی و حساسیت روس‌ها در قبال این سفر، ممکن است این مسئله برای رژیم صهیونیستی دردسرساز شود اما با این حال دفتر نتانیاهو گفته که این دعوت را بررسی خواهد کرد.

پیش از این، ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین، از آنچه «روند مثبت» در روابط با رژیم اشغالگر صهیونیستی خواند، تمجید کرده بود. بر اساس این گزارش، زلنسکی گفته است: ما در آغاز همکاری هستیم. این یک روند مثبت در روابط با اسرائیل است. وی تأکید کرد که پس از یک مکث طولانی در روند روابط کی یف - تل آویو پیشرفت مشاهده می‌کند.

رئیس جمهور اوکراین در سخنان خود بار دیگر ادعای کمک پهپادی ایران به روسیه را مطرح کرد و از تبادل اطلاعاتی با رژیم صهیونیستی برای مقابله با این پهپادهای خیالی خبر داد. این ادعا در حالی است که مقامات جمهوری اسلامی ایران بارها صحت آن را تکذیب کرده‌اند.

چند روز پیش رئیس جمهور اوکراین از رژیم صهیونیستی خواست تا در جنگ با روسیه به کشورش بپیوندد و درخواست خود را در مورد دستیابی به سامانه‌های دفاع هوایی این رژیم تکرار کرد. زلنسکی در یک سخنرانی ویدئویی در کنفرانسی که روزنامه عبری هاآرتص برگزار کرد، گفت: آیا زمان آن نرسیده که دولت شما انتخاب کند طرف چه کسی را بگیرد؟

این التماس‌های رئیس جمهور اوکراین برای دریافت تسلیحات از رژیم صهیونیستی ظاهراً تا کنون با اقبال چندانی از جانب تل آویو مواجه نشده است و مقامات صهیونیست ادعا می‌کنند که حمایت‌هایشان از کی یف به کمک‌های بشردوستانه محدود شده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1049430